Πρόγραμμα

ΚΥΡΙΑΚΗ

    • 07:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
    • 10:30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ – ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ
    • 11:00 ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΚΗΡΥΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
    • 11:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
    • 13:00 ΝΕΑΝΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ – ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
    • 14:00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ – ΓΑΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ «ΥΜΝΟΥΣ ΥΦΑΙΝΕΙΝ»
    • 15:00 ΟΜΙΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΕΡΙΚΟ ΚΥΡΙΑΚΟΔΡΟΜΙΟ
    • 16:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • 16:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΠΟΙΚΙΛΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ
    • 18:30 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ
    • 20:00 ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
    • 20:15 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
    • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
    • 22:30 ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟΛΟΓΟ κ. ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟ
    • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
    • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
    • 01:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΑΓΙΩΝ
    • 02:00 ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΜΑΛΕΒΗΣ
    • 03:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • 04:00 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
    • 05:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • 06:00 ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
    • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ

  • 07:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 08:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕ ΥΜΝΟΥΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΤΕΣΣΑΡΑΚΟΣΤΗΣ
  • 09:00 ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΨΑΛΤΗΡΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ κα. ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΓΡΑΒΑ
  • 09:30 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 10:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 11:00 ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ κ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΧΟΥΝΤΑΛΑ
  • 11:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ «ΡΑΔΙΟΠΑΡΑΜΥΘΙΑ»
  • 12:30 ΕΠΙΚΑΙΡΑ ΘΕΜΑΤΑ
  • 13:30 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΩΝ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ  ΠΟΙΚΙΛΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ
  • 18:00 ΕΠΙΚΑΙΡΟΙ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΥΜΝΟΙ
  • 18:30 ΟΜΙΛΙΑ Ή ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΠΙΚΑΙΡΗ
  • 20:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ κ. ΣΟΦΙΑ ΖΑΧΑΡΑΚΗ
  • 20:45 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΕΣΒΥΤΕΡΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
  • 22:00 ΟΜΙΛΙΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΕΣΟΝΥΚΤΙΚΟΥ
  • 01:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΟΜΙΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ
  • 02:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 03:30 ΠΟΙΚΙΛΕΣ ΟΜΙΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 04:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 05:00 ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΠΙΚΑΙΡΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ
  • 06:00 ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ

  ΤΡΙΤΗ

  • 07:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 08:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕ ΥΜΝΟΥΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΤΕΣΣΑΡΑΚΟΣΤΗΣ
  • 09:00 ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΨΑΛΤΗΡΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ κα. ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΓΡΑΒΑ
  • 09:30 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 10:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 11:00 ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ κ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΧΟΥΝΤΑΛΑ
  • 11:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ «ΡΑΔΙΟΠΑΡΑΜΥΘΙΑ»
  • 12:30 ΕΠΙΚΑΙΡΑ ΘΕΜΑΤΑ
  • 13:30 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΩΝ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ  ΠΟΙΚΙΛΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ
  • 17:45 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ
  • 18:150 ΟΜΙΛΙΑ Ή ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΠΙΚΑΙΡΗ
  • 18:45 ΕΠΙΚΑΙΡΟΙ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΥΜΝΟΙ
  • 19:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟΥ ΚΗΡΥΓΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 20:15 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ κ. ΜΕ ΤΗΝ κ. ΕΥΦΗΜΙΑ ΩΤΤΑ
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
  • 22:00 ΟΜΙΛΙΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΕΣΟΝΥΚΤΙΚΟΥ
  • 01:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΟΜΙΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ
  • 02:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 03:30 ΠΟΙΚΙΛΕΣ ΟΜΙΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 04:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 05:00 ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΠΙΚΑΙΡΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ
  • 06:00 ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ

  • 07:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 08:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕ ΥΜΝΟΥΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΤΕΣΣΑΡΑΚΟΣΤΗΣ
  • 09:00 ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΨΑΛΤΗΡΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ κα. ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΓΡΑΒΑ
  • 09:30 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΟΜΙΛΙΑΣ
  • 10:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ κ. ΕΥΦΗΜΙΑ ΩΤΤΑ
  • 11:00 ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ κ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΧΟΥΝΤΑΛΑ
  • 11:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ «ΕΝ ΤΩ ΦΩΤΙ ΣΟΥ ΟΨΟΜΕΘΑ ΦΩΣ» ΜΕ ΤΟΝ κ. ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ ΣΚΟΠΕΤΕΑ
  • 12:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ
  • 13:30 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΕΠΙΦΑΝΙΟ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΓΚΟ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΓΟΡΓΟΫΠΗΚΟΟΥ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΠΟΙΚΙΛΟΥ ΕΠΙΚΑΙΡΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ
  • 18:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΟΓΡΑΦΟ  κ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΜΠΟΝΤΑ ΜΕ ΘΕΜΑ «ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ»
  • 18:45 ΠΟΙΚΙΛΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 19:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΙΑΣΜΕΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
  • 20:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ κ. ΜΑΡΙΑ ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΥ
  • 21:30 ΠΟΙΚΙΛΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΣΙΣΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ κυρού ΠΑΥΛΟΥ
  • 22:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΕΣΟΝΥΚΤΙΚΟΥ
  • 01:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΕΙΡΑΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ «ΕΝ ΤΩ ΦΩΤΙ ΣΟΥ ΟΨΟΜΕΘΑ ΦΩΣ» ΜΕ ΤΟΝ κ. ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ ΣΚΟΠΕΤΕΑ
  • 02:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 03:30 ΠΟΙΚΙΛΕΣ ΟΜΙΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 04:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 05:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΤΗΣ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 06:00 ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ

 ΠΕΜΠΤΗ

  • 07:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 08:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕ ΥΜΝΟΥΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΤΕΣΣΑΡΑΚΟΣΤΗΣ
  • 09:00 ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΨΑΛΤΗΡΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ κα. ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΓΡΑΒΑ
  • 09:30 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΟΜΙΛΙΑΣ
  • 10:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ κ. ΜΑΡΙΑ ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΥ
  • 11:00 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ
  • 12:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΣΙΣΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ κυρού ΠΑΥΛΟΥ
  • 13:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΤΟΥ ΛΑΟΓΡΑΦΟΥ  κ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΜΠΟΝΤΑ ΜΕ ΘΕΜΑ «ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ»
  • 13:30 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΕΚΦΩΝΗΤΕΣ ΤΗΣ Ρ|Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 18:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ
  • 19:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ «ΕΝ ΤΩ ΦΩΤΙ ΣΟΥ ΟΨΟΜΕΘΑ ΦΩΣ» ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ ΣΚΟΠΕΤΕΑ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΝΕΑΝΙΚΑ
  • 20:45 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ κ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ ΛΕΖΓΙΔΟΥ
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ
  • 22:30 ΟΜΙΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΛΕΜΕΣΟΥ κ.κ ΑΘΑΝΑΣΙΟ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 02:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΕΙΡΑΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΣΙΣΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ κυρό ΠΑΥΛΟ
  • 03:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 04:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΡΩΙΝΩΝ ΕΚΠΟΜΠΩΝ
  • 05:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 05:45 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

  • 07:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 08:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕ ΥΜΝΟΥΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΤΕΣΣΑΡΑΚΟΣΤΗΣ
  • 09:00 ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΨΑΛΤΗΡΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ κα. ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΓΡΑΒΑ
  • 09:30 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 10:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ κ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ ΛΕΖΓΙΔΟΥ
  • 11:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΟΝ κ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΦΙΛΙΟ
  • 12:00 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ
  • 13:30 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΟΜΙΛΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΟΜΙΛΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΣΤΟΝ ΤΙΜΙΟ ΣΤΑΥΡΟ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΕΚΦΩΝΗΤΕΣ ΤΗΣ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 18:00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΚΑΙΡΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΣΤΙΧΩΝ ΤΩΝ ΣΤΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΣΙΣΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ κυρού ΠΑΥΛΟΥ
  • 19:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΩΝ
  • 21:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ κ. ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΚΟΥΤΖΙΑΜΑΝΗ
  • 22:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ  – ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΣΑΒΒΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟΡΕΙΤΗ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΑΓΙΩΝ
  • 02:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΡΩΙΝΩΝ ΕΚΠΟΜΠΩΝ
  • 03:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 04:00 «ΠΕΙΡΑ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ» ΜΕ ΤΟΝ κ. ΜΑΝΩΛΗ ΜΕΛΙΝΟ
  • 05:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 06:00 ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ

 ΣΑΒΒΑΤΟ

  • 07:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 08:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΟΡΘΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ
  • 09:00 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 09:30 ΟΜΙΛΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΟΜΙΛΗΤΩΝ
  • 10:30 ΠΟΙΚΙΛΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – ΜΟΥΣΙΜΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 11:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΕ ΘΕΜΑ: «ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΣΤΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ»
  • 11:15 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ
  • 12:00 ΠΟΙΚΙΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 13:00 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΟΜΙΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
  • 17:00 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
  • 18:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ
  • 19:00  ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ – ΓΑΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ «ΥΜΝΟΥΣ ΥΦΑΙΝΕΙΝ»
  • 20:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΗΝ κ. ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΚΟΥΤΖΙΑΜΑΝΗ
  • 21:00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΓΧΟΝΗ – ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΚΗΡΥΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΛΗΨΕΩΣ
  • 23:15 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 23:45 ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:30 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ
  • 01:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 02:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΚΠΟΜΠΗΣ «ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΠΙΣΤΕΩΣ»
  • 03:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 04:30 «ΠΕΙΡΑ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ» ΜΕ ΤΟΝ κ. ΜΑΝΩΛΗ ΜΕΛΙΝΟ
  • 05:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 07:15 ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ