Πρόγραμμα

ΚΥΡΙΑΚΗ

  • 07:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
  • 10:30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ – ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ
  • 11:00 ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΚΗΡΥΓΜΑ Π. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΥ
  • 11:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 12:30 ΠΟΙΚΙΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 13:00 ΝΕΑΝΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ – ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
  • 14:00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ
  • 15:00 ΟΜΙΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ Π. ΜΑΚΑΡΙΟ ΚΟΥΛΟΥΡΗ
  • 16:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 16:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΠΟΙΚΙΛΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ
  • 17:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 18:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΟΣ ΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΓΙΑ ΘΕΟΤΟΚΟ
  • 19:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ
  • ΤΗΝ ΑΚΡΟΑΣΗ ΤΗΣ ΕΣΠΕΡΙΝΗΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΤΟΥ Π. Β. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 20:30 ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 21:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 21:30 ΜΙΚΡΟ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
  • 22:30 ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 02:00 ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΜΑΛΕΒΗΣ
  • 03:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 04:00 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΙΚΙΛΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
  • 05:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 06:00 ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 07:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΟΡΘΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

  • 08:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 09:00 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 10:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΟΥ ΛΕΓΓΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ
  • 10:45 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΗΣ ΩΤΤΑ ΕΥΦΗΜΙΑΣ
  • 11:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΑΠΟ ΤΗ Ρ|Φ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
  • 12:30 ΠΟΙΚΙΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 13:00 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ Π. ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΕΚΦΩΝΗΤΕΣ ΤΗΣ Ρ|Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 17:45 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ
  • 18:15 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 19:00 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
  • 19:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 19:45 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΜΕ ΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
  • 20:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΗΤΛΙΑΓΚΑ ΓΕΩΡΓΙΟ
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
  • 22:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΟΜΙΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ Π. ΜΑΚΑΡΙΟ ΚΟΥΛΟΥΡΗ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 02:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΚΠΟΜΠΗΣ «ΜΕ ΛΟΓΙΣΜΟ ΚΑΙ Μ’ ΟΝΕΙΡΟ»
  • 03:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 04:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΟΜΙΛΙΑΣ Π. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 05:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 05:45 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ Π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 07:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΟΡΘΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ

ΤΡΙΤΗ

  • 08:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 09:00 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 10:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
  • 10:45 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΜΕ ΤΟΝ ΠΗΤΛΙΑΓΚΑ ΓΕΩΡΓΙΟ
  • 11:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΑΠΟ ΤΟ Ρ|Φ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ,
  • 12:30 ΠΟΙΚΙΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 13:00 ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΟ ΓΕΡΟΝΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΑΦΙΚΑ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ
  • 14:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΕΒ. ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΛΕΜΕΣΟΥ κ. ΑΘΑΝΑΣΙΟ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΕΚΦΩΝΗΤΕΣ ΤΗΣ Ρ|Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 17:45 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ
  • 18:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟΥ ΚΗΡΥΓΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ Π. ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 19:00 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
  • 19:30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ
  • 20:30 ΝΕΑΝΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
  • 22:30 ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ π. ΜΑΚΑΡΙΟ ΚΟΥΛΟΥΡΗ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ
  • 02:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΑΠΟ ΤΟ Ρ|Φ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ
  • ΕΛΛΑΔΟΣ
  • 03:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 04:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟΥ ΚΗΡΥΓΜΑΤΟΣ Π. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • 04:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 05:30 ΠΕΙΡΑ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 07:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΟΡΘΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

  • 08:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 09:00 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ– «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 10:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΗΣ ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑΣ
  • 10:45 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΜΕ ΘΕΜΑ «Ο ΝΙΚ ΜΑΡΒΕΛ ΚΑΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΗΡΙΟ»
  • 11:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ «ΕΝ ΤΩ ΦΩΤΙ ΣΟΥ ΟΨΟΜΕΘΑ ΦΩΣ» ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ ΣΚΟΠΕΤΕΑ
  • 12:30 ΠΟΙΚΙΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 13:00 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ Π. ΣΕΡΑΦΕΙΜ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΕΚΦΩΝΗΤΕΣ ΤΗΣ Ρ|Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
  • ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 17:45 ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΚΦΩΝΗΤΗ ΤΗΣ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ
  • ΠΑΡΑΔΟΣΗ» Κ.ΓΕΩΡΓΙΟ ΜΠΟΝΤΑ ΜΕ ΘΕΜΑ «ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ»
  • ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ
  • 18:15 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ
  • 19:00 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
  • 19:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 20:00 ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΚΗΡΥΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ Π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ
  • 20:45 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΣΙΣΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ Κ. ΠΑΥΛΟΥ «ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ»
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
  • 22: 30 ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΕΒ. ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΛΕΜΕΣΟΥ κ. ΑΘΑΝΑΣΙΟ
  • 23: 30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 02:00 ΜΥΡΙΠΝΟΑ ΑΝΘΗ ΚΑΙ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 03:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΕΙΡΑΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ «ΕΝ ΤΩ ΦΩΤΙ ΣΟΥ ΟΨΟΜΕΘΑ ΦΩΣ» ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ ΣΚΟΠΕΤΕΑ
  • 04:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 05:00 ΠΕΙΡΑ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ
  • 06:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 07:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 07:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΟΡΘΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ

  • 08:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 09:00 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΗΣ ΤΣΙΑΟΥΣΗΣ ΜΑΡΙΑΣ
  • 10:45 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΗΣ ΤΣΙΟΥΚΡΑΣ ΦΩΤΕΙΝΗΣ
  • 11:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΣΙΣΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ Κ. ΠΑΥΛΟΥ «ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ»
  • 12:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΤΟΥ ΜΠΟΝΤΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • «ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ»
  • 13:00 ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 13:30 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΕΚΦΩΝΗΤΕΣ ΤΗΣ Ρ|Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 17:45 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ
  • 18:15 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 19:00 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
  • 19:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ «ΕΝ ΤΩ ΦΩΤΙ ΣΟΥ ΟΨΟΜΕΘΑ ΦΩΣ» ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ ΣΚΟΠΕΤΕΑ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΝΕΑΝΙΚΑ
  • 20:45 ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΖΓΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
  • 22:30 ΟΜΙΛΙΕΣ ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ Π. ΣΕΡΑΦΕΙΜ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 02:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΕΙΡΑΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΣΙΣΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ Κ. ΠΑΥΛΟΥ «ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ»
  • 03:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 04:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΡΩΙΝΩΝ ΕΚΠΟΜΠΩΝ
  • 05:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 05:45 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 07:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 07:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΟΡΘΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

  • 08:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 09:00 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΗΣ ΧΑΛΑΜΟΥΤΗ ΕΛΕΝΗΣ
  • 10:45 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΗΣ ΛΕΖΓΙΔΟΥ ΚΩΝ/ΝΙΑΣ
  • 11:30 ΠΕΙΡΑ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ
  • 12:30 ΠΟΙΚΙΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 13:00 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΟΜΙΛΙΕΣ ΔΙΦΟΡΩΝ ΟΜΙΛΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ Ρ/Φ
  • ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 17:00 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΑΠΟ ΕΚΦΩΝΗΤΕΣ ΤΗΣ Ρ|Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ»
  • 17:15 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ
  • 18:15 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 19:00 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
  • 19:30 ΣΕΙΡΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ «ΑΘΕΑΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ» ΜΕ ΤΟΝ Π. ΑΝΔΡΕΑ ΚΟΝΑΝΟ
  • 20:30 ΝΕΑΝΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
  • 22:30 ΟΜΙΛΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟ
  • 23:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ. ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 02:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΡΩΙΝΩΝ ΕΚΠΟΜΠΩΝ
  • 03:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 04:00 «ΠΕΙΡΑ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ»
  • 05:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 06:00 ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 07:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΟΡΘΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ

  • 08:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ – ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΗ» – ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
  • 09:00 ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ – ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ – «ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ»
  • 10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΟΥ ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
  • 10:45 ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» ΤΗΣ ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑΣ
  • 11:30 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Ρ/Φ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
  • «ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΠΙΣΤΕΩΣ»
  • 12:30 ΠΟΙΚΙΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 13:00 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ- ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 14:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 15:00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΚΠΟΜΠΗΣ «ΑΘΕΑΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ» ΜΕ ΤΟΝ Π. ΑΝΔΡΕΑ ΚΟΝΑΝΟ
  • 16:00 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 17:00 ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΑΠΟ ΤΗ\Ν ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
  • 18:00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 19:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ
  • 20:00 ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΜΑΛΕΒΗΣ
  • 21:00 ΝΕΑΝΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
  • 21:30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΛΗΨΕΩΣ
  • 23:00 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 00:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΑΠΑΓΓΕΛΛΕΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓIΑΛΙΝΗΣ
  • 00:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ
  • ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 01:30 ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ
  • 02:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΚΠΟΜΠΗΣ «ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΠΙΣΤΕΩΣ»
  • 03:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
  • 04:30 «ΠΕΙΡΑ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ»
  • 05:30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
  • 06:30 ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ π. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟ
  • 07:15 ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ